Koupit, či nekoupit plynový sporák?

Koupit, či nekoupit plynový sporák? post thumbnail image

To je ale otázka. Proč ne? Plynovy sporak je skvělý pomocník, který do vaší kuchyně rozhodně patří. Sice pravděpodobně do kouta, ale bude tam mít svoje místo, určitě ho budete mít rádi a budete s ním trávit nějaký ten čas.  

Plynový sporák je výhodný

Proč? Protože: plynovy  sporak  je ekonomický, vaření na něm je komfortní. Pořizovací cena je u těchto spotřebičů většinou velmi přijatelná, samotný provoz potom úsporný. Je připraven k okamžitému použití bez prodlevy, prostě zapnete a teplo vaří, má minimální tepelné ztráty, snadno a plynule regulujete teplotu na požadovanou úroveň.

Jak vybrat plynový sporák?

Záleží na vás, na vašich zvyklostech, potřebách a očekáváních. Můžete si pořídit celoplynový  sporák nebo sporák kombinovaný s elektrickou troubou. Trouba plynová má některé nevýhody, které spočívají v nerovnoměrnosti ohřevu. Tomu se vyhnete právě kombinací  plynovy sporak a elektrická trouba. Plynové hořáky sporáku jsou osazeny kovovou mřížkou, takže při posouvání hrnce musíte být moc nešikovní, abyste ho převrhli. Moderní spotřebiče jsou vybaveny vestavěným elektrickým zapalovačem, takže nemusíte běhat kolem se sirkou, jak naše babičky. Zároveň pro ty co mají obavy z plynu, je namístě zmínit bezpečnostní pojistku, která uzavře přívod plynu, při náhodném zhasnutí plamínku. Takže plyn neuniká, výbuch se nekoná. Co se týká designu je to čistě na vašem vkusu, barevné provedení je nejběžnější bílá a kovově stříbrná. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *